Zabudowy Balkonów i Tarasów

Zabudowa Ramowa

Przedstawiamy Państwu nowoczesny system rozsuwalnych ścian i okien ze szkła i aluminium, opracowany z myślą o lekkiej, osłonowej zabudowie pomieszczeń nie wymagających ogrzewania, a także wewnętrznych drzwi i ścianek działowych. System przesuwny może być stosowany zarówno do zabudowy pojedynczych balkonów, jak i też do kompleksowych realizacji.


Zabudowa tarasu w Piasecznie

Zabudowa tarasu w Warszawie

Zabudowa balkonu w Pruszkowie

Zabudowa balkonu w Piasecznie

Oferowany przez nas system może być uwzględniany zarówno w fazie projektowania, jak i modernizowania budynków już istniejących. Doskonale nadaje się do zabudowy loggi i balkonów wysuniętych. System umożliwia wykonanie zadaszeń, co pozwala na zabudowę balkonów na ostatnich piętrach budynków.

Elementy przesuwne - okna i drzwi poruszają się na rolkach po prowadnicy dolnej o wysokości do 25 mm, składającej się z torów jezdnych (od 1 do 4) w zależności od ilości przesuwnych elementów. Niewątpliwą zaletą systemu jest łatwy i czysty montaż możliwy do wykonania w wykończonych pomieszczeniach. Utrzymanie okien w czystości nie stanowi problemu, gdyż wszystkie elementy są wyjmowane z prowadnicy.

Obudowa balkonów pozwala na nadanie nowych walorów estetycznych i użytkowych niezbyt atrakcyjnym mieszkaniom z wielkiej płyty. Zabudowany balkon to nowa jakość mieszkania.

Zabudowa balkonu lub tarasu chroni przed kurzem, wiatrem i hałasem, dociepla mieszkanie i umożliwia wykorzystanie balkonu lub logii dla celów rekreacyjnych przez cały rok.

System składa się ze stałych i ruchomych części co daje nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Mogą Państwo sami zadecydować zarówno o wyglądzie, jak i funkcjonalności.

Zabudowa Bezramowa

System zabudowy bezramowej ma zastosowanie w miejscach takich jak kawiarnie, restauracje, sklepy, witryny, ogrody zimowe, tarasy, szklarnie jak również balkony. Projekty wykonywane są zgodnie z kształtem wykorzystywanej powierzchni. Pasuje do wszystkich rodzajów powierzchni owalnych, kanciastych, prostych.


Zabudowa balkonu w Pruszkowie

Zabudowa tarasu w Warszawie

Zabudowa tarasu w Piasecznie

Zabudowa balkonu w Warszawie

Skrzydła szklane, w systemie zabudowy bezramowej, produkowane są z pojedynczych szyb ze szkła bezpiecznego, posiadają dwa rodzaje mechanizmów przesuwnych nośnych na balkonach u góry i u dołu, a w witrynach tylko u góry. Szyby na dole i na górze przesuwają się dzięki wózkom jezdnym umieszczonym pomiędzy profilami aluminiowymi.

System daje możliwość tworzenia wszelkiego rodzaju eleganckich i użytecznych powierzchni zamkniętych, a jednocześnie przejrzystych zapewniających nieograniczony widok. Technicznie doskonałe szklane tafle można całkowicie zsunąć i złożyć w wąski pakiet na wewnętrznej ścianie budynku. Elementy zabudowy przejeżdżają przez naroża i łuki do 90°.


Możliwości przeszklenia zabudowy balkonów:

 1. Nie ogranicza widoku.
 2. Podnosi wartość nieruchomości.
 3. Jest zgodny z wymogami techniki budowlanej.
 4. Drzwi wahadłowe i przesuwne.
 5. Efektywny pod względem architektonicznym.
 6. Nie wprowadza zmian w zewnętrznym wyglądzie budynku.
 7. Nie stwarza problemów prawnych właścicielom mieszkań.
 8. Umożliwia korzystanie z balkonu przez cały rok we wszystkich porach.
 9. Chroni przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak deszcz, śnieg czy wiatr.
 10. Zapewnia izolację cieplną i chroni przed hałasem.
 11. Zapewnia pełniejsze i dłuższe korzystanie z balkonu przez cały rok.
 12. Pasuje do wszystkich typów balkonów.
 13. System składa się według wysokości z szyb z 6,8 lub 10 mm szkła hartowanego.
 14. Utrzymanie porządku i konserwacja jest praktyczne i łatwe.
 15. Może być otwierany i zamykany na różnych poziomach.
 16. Ze względu na to, że szkło jest hartowane szyby są giętkie i wytrzymałe.
 17. Stosowane szkło hartowane jest wytrzymałe na uderzenia. Dzięki temu zapewniona jest optymalna ochrona przed włamaniem.

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA

Wyjątkowe szklane zabudowy w dwóch innowacyjnych systemach – ramowym i bezramowym doskonale sprawdzają się jako przesłony na balkonach, loggiach, tarasach. Pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni balkonu i stanowią estetyczny, sprawdzony sposób ochrony balkonu przed hałasem, kurzem, wiatrem, deszczem i śniegiem.