Bramy Garażowe

Segmentowe

Bramy otwierają się pionowo w górę, pod strop - połączone segmenty, prowadzone są na rolkach po prowadnicach - to ergonomiczne rozwiązanie sprawia, że przestrzeń wewnątrz garażu jest możliwie największa, a przed garażem nie potrzeba dodatkowego miejsca do swobodnego otwierania i zamykania bramy. Mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie - w każdym z tych przypadków obsługa jest prosta i bezpieczna.

Są dobrze zabezpieczone - wyposażone w proste i niezawodne systemy mechanicznego zabezpieczenia przed włamaniem - zamek i rygiel.

Zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną, dzięki temu, że wykonane są z segmentów o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową, a wokół płaszczyzny bramy montowany jest system trwałych uszczelnień.

Stosowany opcjonalnie zamek zatrzaskowy obsługiwany jest z obu stron i montowany od strony wewnętrznej. Zamek polecany jest do bram montowanych w garażach bez dodatkowego wejścia.

Standardowym wyposażeniem bram z napędem elektrycznym jest wyłącznik przeciążeniowy. Zapobiega on ewentualnym wypadkom związanym z przygnieceniem. W przypadku napotkania przeszkody (np. drabiny lub hulajnogi) podczas zamykania, brama automatycznie zatrzymuje się, a następnie podnosi nie powodując żadnych szkód.

Innym elementem montowanym w bramach z napędem elektrycznym i zapobiegającym przykrym niespodziankom jest blokada dociskowa uniemożliwiająca podniesienie z zewnątrz opuszczonej bramy i chroniąca tym samym przed włamaniem.Zastosowanie fotokomórek chroni przed zgnieceniem – brama podnosi się automatycznie, gdy na wysokości linii fotokomórki znajdzie się jakakolwiek przeszkoda.

Rolowane

Nie wymagają wolnego miejsca przed garażem do otwierania i zamykania, nie zajmują miejsca pod stropem, dzięki czemu nie trzeba brać pod uwagę bramy przy projektowaniu oświetlenia lub konstrukcji dachu, mogą być montowane przed otworem wjazdowym, brama jest zwijana do trwałej aluminiowej skrzynki umieszczonej nad otworem wjazdowym.

Bramy rolowane standardowo wyposażone są w silnik rurowy z awaryjnym otwieraniem korbowym. W zależności od przeznaczenia bramy (miejsca, w którym ma być zamontowana) Klient ma do wyboru różne sterowniki: pilot, włącznik klawiszowy oraz przełącznik kluczykowy. Dużą popularnością cieszą się nadajniki dwu-, lub czterokanałowe umożliwiające jednocześnie sterowanie wieloma elementami wyposażenia obiektu.

Brama z pancerza zbudowanego z profili aluminiowych o wysokości 77 mm, wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową, z aluminiową skrzynką i prowadnicami o szerokości 90 mm. Możliwość montażu wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia, bramy te mogą być zastosowane w małych garażach, w których wnętrze musi być maksymalnie wykorzystane.

Komfortową obsługę zapewnia wyposażenie bramy w siłownik. Brama roletowa jako jedyna posiada napęd elektryczny w pakiecie podstawowym – bez dopłaty. Sterowanie odbywa się za pomocą wyłączników: wewnętrznego i zewnętrznego na kluczyk. Zamawiając dodatkowo zdalne sterowanie pilotem, niezależnie od aury, wygodnie i bezpiecznie wjedziesz do garażu. W przypadku braku zasilania bramę można otworzyć ręcznie, za pomocą korby.


AKCESORIA

Firma Zentix posiada także bogatą ofertę akcesoriów do bram garażowych, dzięki którym ich użytkowanie będzie prostsze, wygodniejsze i bardziej bezpieczne.