Parapety

Parapety Wewnętrzne

Konglomerat (Aglomarmur)

Konglomerat jest produktem przemysłowym o doskonałych właściwościach fizyko-mechanicznych, powstającym przez połączenie kamienia naturalnego, który stanowi 95% jego masy, oraz żywicy poliestrowej spełniającej rolę łącznika. Konglomerat posiada parametry i właściwości estetyczne bardzo zbliżone, a często nawet przewyższające te, które wykazuje kamień naturalny wchodzący w jego skład.

Różnorodność konglomeratu jest ogromna. Optyką i estetyką bardzo zbliżonej do kamienia naturalnego.


Komorowe PCV

Parapety komorowe PCV wykonane są z wysokogatunkowego, twardego PCV, okleinowane termicznie utwardzoną powłoką posiadającą zwiększoną odporność na zarysowania.

Dostępne kolory: Biały, Złoty Dąb, Buk, Mahoń, Marmur, Zielony Marmur.


Drewniane

Parapety drewniane stanowią elegancki i naturalny element wykończenia okien od wnętrza. Wykonywane są z drewna litego – sonowego, meranti, bukowego. Oferowane przez nas parapety są wybarwiane bejcami naturalnymi i lakierowane twardopowłokowymi lakierami poliuretanowymi co zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgocią.

Dostępne są parapety o grubości 3 lub 4 cm w kolorach: Pinia, Stara Sosna, Cyprys, Dąb, Orzech, Wiśnia, Framire, Sipo, Acaju.

Parapety Zewnętrzne

Parapety Stalowe

Parapety zewnętrzne stalowe - niska cena w parze z solidnym wykonaniem powoduje, że inwestorzy i wykonawcy często korzystają z tego typu parapetów. Parapety stalowe produkowane są z blachy stalowej obustronnie ocynkowanej o grubosci 0,5-0,7 mmm. Powierzchnie blachy po uprzednim ocynkowaniu pokrywane są kilkoma warstwami powłok poliestrowych.

Standardowe kolory: 8017 (brąz), 9010 (biały) oraz 9006 (srebrny).

W każdy przypadku rewers parapetu powlekany jest specjalną farbą ochronną zapewniającą bardzo dobrą przyczepność do pianki poliuretanowej w trakcie montażu. W przypadku parapetów wykonywanych w pozostałych kolorach RAL, są one dodatkowo lakierowane metodą proszkową. Do każdego parapetu zalecamy stosowanie zaślepek bocznych PCV w standardowych kolorach parapetów lub wg palety RAL (barwione PVC w masie). Wszystkie końcówki wykonywane są z wysokiej jakości tworzywa ze stabilizatorem barwy oraz filtrem UV.


Parapety Aluminiowe

Parapety z blachy aluminiowej to nowa generacja wyrobów, mająca zastąpić parapety zewnętrzne blaszane. Co prawda są od nich nieco droższe, ale za to nierdzewne i znacznie bardziej sztywne.

Aluminiowe parapety gięte produkowane są w oparciu o blachę ze specjalnego stopu aluminium 3103 międzynarodowego koncernu ALCAN. Blacha lakierowana jest w systemie Coil Coating, dzięki któremu zwoje aluminiowe perfekcyjnie pokrywane są farbami podkładowymi i proszkowymi o średniej grubości powłoki od 50 do 60 mikronów.

Parapety te wykonane są z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm. W przypadku parapetów wykonywanych w pozostałych kolorach RAL, są one lakierowane metodą proszkową. Do każdego parapetu zalecamy stosowanie zaślepek bocznych PCV w standardowych kolorach parapetów lub wg palety RAL (barwione PVC w masie).

Wszystkie końcówki wykonywane są z wysokiej jakości tworzywa ze stabilizatorem barwy oraz filtrem UV.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Parapety stanowią dekorację oraz doskonałe wykończenie okien. Oferujemy Państwu wykonane z najwyżej jakości parapety wewnętrzne z marmurów, konglomeratów marmurowych, granitów, wysokogatunkowego PCV, MDF-u oraz drewna sosnowego, mahoniowego lub dębowego.