Rolety materiałowe wewnętrzne

Rolety w Kasetach

Dzięki swojej jednolitej powierzchni roletka materiałowa stwarza nieograniczone możliwości zabezpieczenia się przed uciążliwym słońcem. W zależności od rodzaju okna (lub wnęki okiennej) można wybrać najlepszy sposób „odgradzania się” od światła. Najbardziej popularna roletka materiałowa, to roletka w kasetce aluminiowej z prowadnicami. Bezinwazyjny montaż na okienną ramę i całkowite zasłonięcie szyby tkaniną powodują, że staje się ona integralną częścią okna z kolorowym (w zależności od doboru materiału) ekranem.


System Uni

System Uni to roleta, której materiał osłonięty jest aluminiową kasetą. Tkanina jest opuszczana w aluminiowych płaskich prowadnicach, przyklejanych do ramy okiennej, co zapobiega wypięciu się materiału przy uchylonym oknie, oraz w znacznym stopniu zapobiega przenikaniu światła do pomieszczenia.

Mechanizm samoblokujący pozwala w łatwy i wygodny sposób na zatrzymanie tkaniny w dowolnej wysokości.


System Uni Besta

System Uni Besta z przystawka do klejenia, to roleta, której materiał osłonięty jest estetyczną aluminiową kasetą przyklejaną do ramy okiennej. Tkanina jest opuszczana w aluminiowych prowadnicach przestrzennych przyklejanych do ramy okiennej.

System ten nie zmniejsza światła szyby, natomiast idealnie zatrzymuje przenikanie światła słonecznego, a także zapobiega wypięciu się materiału przy uchylonym oknie. Mechanizm samoblokujący pozwala w łatwy i wygodny sposób na zatrzymanie tkaniny na dowolnej wysokości.


Rolety do Okien Dachowych

W przypadku okien dachowych (ROTO, FAKRO i VELUX) doskonałym zabezpieczeniem przed promieniami słonecznymi jest roletka materiałowa w aluminiowej kasetce (bez sterowania łańcuszkowego) ze skutecznym mechanizmem hamującym.

Rolety Mini

System Mini o bezinwazyjny system wyposażony w żyłkę prowadzącą z tyłu tkaniny, która po opuszczeniu rolety jest zasłonięta i niewidoczna dla użytkowników. Roleta Mini Fix zakładana jest na ramę okienną za pomocą uchwytów bez konieczności nawiercania.

Roletka materiałowa bez prowadnic i kasetki osłonowej coraz częściej wykorzystywana jest, jako ekran rzutnika do biur i sal konferencyjnych (wówczas można zainstalować w rurze nawojowej sterowanie elektryczne).


Roletki Mini w Kasetach

Oryginalny system Mini Besta jest najbardziej znaną i popularną roletką w wersji wolnowiszącej (bez kasety i prowadnic). Uzupełnieniem dla tego systemu jest Besta Mini kaseta, w prosty sposób montowana na nowe lub już zainstalowane roletki Besta Mini o mniejszych nawojach.

Uniwersalna konstrukcja pozwala na wykorzystanie elementów kasety jak również prowadnic przestrzennych, dzięki czemu można skonfigurować kompletne Mini w kasecie.

Rolety Dzień Noc

Rolety Dzień-Noc (Duolight) – bardzo interesująca roletka, dająca ciekawy efekt wizualny. Dwie warstwy tkaniny z pasami półprzepuszczalnymi dają możliwość pełnej przesłony okna lub efekt żaluzji. Duży wybór tkanin. Profile dostępne w kolorze białym, beżowym, brązowym i kolorach drewnopodobnych.


Zalety

  1. Możliwość operowania ilością światła przenikającego do pomieszczenia bez konieczności podnoszenia rolety.
  2. Płynne sterowanie za pomocą koralika.
  3. Oryginalny, ruchomy obciążnik tkaniny.
  4. Roleta zaopatrzona jest w kasetę aluminiową umożliwiającą jej szybki montaż i demontaż.
  5. Wyróżnia się wysoką estetyką.

Rolety Rzymskie

Roleta rzymska to jedna z najbardziej gustownych dekoracji okiennych, wykonana z tkanin gładkich i deseniowych. Dzięki rzepom tkaninę można w szybki sposób zdemontować i uprać. Roleta podnoszona dzięki specjalnemu mechanizmu sterowanego łańcuszkiem. Możliwość montażu do sufitu, ściany i okna. Szyna górna dostępna w kolorze białym.


FUNKCJONALNOŚĆ I STYL

Rolety materiałowe są doskonałym połączeniem funkcjonalności i dekoracyjnego wyglądu. Dzięki dużemu wyborowi tkanin o różnej grubości (różnej przepuszczalności światła), kolorystyce i deseniach rolety materiałowe można dopasować do każdego wnętrza.